До уваги батьків і класних керівників школи

ДЕСЯТЬ ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

1. Не марнуйте часу дитини
    У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове ,накопичує знання. Отже, подбайте, щоб життя дитини не було нудним, одноманітним, безрадісним. Створивши сприятливе середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку.
2. Формуйте самоповагу
     Власний образ, закріплений свідомістю , є визначальним під час вибору друзів, у сім`ї. Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризикувати. Діти  повинні  усвідомлювати, що успіх і майбутній добробут від них самих.
3. Навчіть дитину спілкуватися
    Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків,приязне ставлення до навколишніх, зовнішня привабливість( одяг, манери ), можливість спостерігати правильне соціальне спілкування ( поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів,вміння підтримувати розмову.
4. Пильнуйте, щоб дитина не стала  телеманом
   Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже, з часом у дитини можуть виникати ускладнення під час спілкування. Телемани швидше реагують, але миттєва реакціє, позбавлена  осмисленості, не завжди корисна.
5. Виховуйте відповідальність, порядність
    Потрібно не лише пояснювати ,що добре, а що погано, а й закріплювати гарні навички,карати за негідні вчинки. За приклад має служити добра поведінка батьків.
6. Навчайте дитину шанувати сім`ю
    Добрі стосунки, любов і повага до сім`ї, виховують краще за будь – які лекції.
7. Подбайте про гарне оточення
    Якщо ви живете на соціально – психологічному смітнику, дітям важко буде вийти з нього. Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку людини. Тому уважно стежте, з ким дружать ваші діти, поцікавтесь репутацією школи,до якої вони ходять.
8. Будьте вимогливими
    Діти з почуттям  власної гідності,  високою самооцінкою, вміння робити щось краще за інших, виховуються в сім`ях з високими вимогами, та не будьте за надто жорстокими.
9. Привчайте дитину до праці
    Певною мірою ви можете за програмувати життєвих шлях дитини на успіхах. Не слід  сильно опікати своїх синів і дочок, нехай вони знають, що шлях до успіху нелегкий і тернистий.
10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі
      Нехай вони все перепробують , нехай навчається на власних помилках, звикають робити щось для інших. Якнайбільше слідкуйте за дітьми.