Уроки медіаграмотності

Розвиток сучасних мас-медіа, соціальних мереж  потребує цілеспрямованої підготовки учнів  до вмілого й безпечного користування інформаційно-комунікаційними технологіями та мас-медіа.

Відтак виникає гостра  необхідність у розвитку медіаосвіти, адже сучасний учень школи не завжди готовий аналізувати вплив медіа й пов’язані з їхньою діяльністю маніпуляції, а також протистояти небезпекам, які можуть чекати на дітей в інтернеті.

Під медіаосвітою ми розуміємо процес розвитку особистості на матеріалі й за допомогою медіа з метою формування культури спілкування, творчих, комунікативних здібностей, критичного мислення, умінь повноцінного сприйняття, інтерпретації, аналізу та оцінки медіатекстів.

Базовими цілями медіаосвіти вважаємо:

• розвиток комунікативних здібностей учнів;
  • формування критичного мислення;
  • навчання сприймання інформації;
  • оцінювання якості інформації;
  • підвищення загальнокультурного рівня.

Тож сучасний учень має орієнтуватися в сучасному медіапросторі, розуміти основні принципи функціонування різних медіа, виявляти вплив інформації на особистість, аналізувати й оцінювати медіаповідомлення, знати правила культури спілкування в інформаційному суспільстві та методи захисту від можливих негативних впливів; збирати, обробляти, зберігати та передавати інформацію з навчальною метою.

Медіаграмотність допомагає учню активно використовувати можливості інтернету, телебачення, радіо, преси, допомагає йому краще зрозуміти мову мистецтва.

Уроки медіаграмотності у школі дають учням базові знання щодо медіаграмотності.

У нашому закладі було проведено ряд уроків з учнями 1-11-х класів з метою визначення різниці між реальною подією та її відображенням у медіатексті, пояснення як медіатексти можуть впливати на аудиторію, уважно та критично читати медіатексти, включаючи різні розважальні й навчальні медіатексти, аналіз окремих компонентів тексту, їх впливу.

ОНЛАЙН - КВЕСТ "БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ" 17.02.2022 р.